ZADZWOŃ i dowiedz się więcej:

kom. +48 604 405 566

Level Test

Czym jest Level Test?

Rozpoczęcie nowych kursów językowych jest jednym z najbardziej pracowitych okresów w każdej szkole językowej.

 

Oprócz samej procedury rekrutacyjnej, zazwyczaj sporo czasu pochłania ocena faktycznego poziomu umiejętności językowych każdego z nowych uczniów, aby w konsekwencji móc ich przydzielić do odpowiedniej grupy zajęciowej, gwarantującej postępy w nauce.

 

Dzięki Pearson English Level Test proces rekrutacyjny staje się o wiele prostszy, a otrzymany raport z wynikami w szybki i precyzyjny sposób poziom językowy kursantów.

 

Level Test to wygodny, szybki i przede wszystkim niedrogi test online, który można przeprowadzić w dowolnym czasie i miejscu.

 

Test przeznaczony jest dla dorosłych i młodzieży od 14 roku życia.

 

Level Test ocenia cztery lub trzy umiejętności językowe – bez mówienia w wersji 3 skills – w realnych kontekstach. Wyniki prezentowane są w odniesieniu do CEFR, jak również szczegółowej skali Global Scale of English, a nauczyciel ma do dyspozycji raporty z podziałem na umiejętności – indywidualne oraz dla całej grupy zdających.

 

Jeżeli jesteś osobą prywatną, która we własnym zakresie chce poznać poziom swojej znajomości j. angielskiego, to jak najbardziej Pearson English Level Test jest również dla Ciebie.

 

 

Dlaczego warto wybrać Level Test?

 • Szybki i wygodny

 

Test można zrobić w dowolny (ustalonym samodzielnie) czasie i dowolnym miejscu.

Kursanci mogą przystąpić do testu nawet we własnym domu.

 

Level Test ocenia wszystkie cztery sprawności językowe w czasie poniżej 30 minut. Wersja testu pomijająca mówienie – Level Test (3 Skills) – zajmuje tylko 20 minut.

 

Sam test jest niezwykle łatwy w obsłudze zarówno dla nauczycieli jaki i uczniów, a raport z wynikami dostępny jest już po kilku minutach.

 • Optymalizuje proces rekrutacyjny w szkole językowej

 

Pearson English Level Test usprawnia proces przydziału nowych uczniów do właściwych grup zaawansowania, minimalizując potrzebny do tego czas oraz eliminując ryzyko ludzkiego błędu na etapie oceny wyników.

 • Obniża koszty ponoszone procesie rekrutacyjnym

 

Czas jaki należy przeznaczyć na przeprowadzenie oraz sprawdzenie testów poziomujących generuje ma swoje odzwierciedlenie w ponoszonych kosztach.

 

Przystępna cena testu – TYLKO 38 zł (3 Skills) i 45 zł (Skills) – pozwala obniżyć te koszty, dzięki czemu możliwe jest obniżenie przez szkołę tzw. opłaty wstępnej (zawierającej w sobie m. in. koszty rekrutacji) i stać się dzięki temu bardziej konkurencyjnym na rynku.

 • Pojemny i elastyczny format

 

Level Test może być przeprowadzany przez dowolną liczbę kursantów na dowolnym poziomie początkowym.

 

Jego adaptacyjny format oznacza, że jest tylko jeden test, którego trudność stale dostosowuje się do odpowiedzi udzielanych przez ucznia.

 

Ten format wzmacnia pewność siebie uczniów, delikatnie przesuwając ich granice, umożliwiając im osiąganie najlepszych wyników, a tym samym rzetelną ocenę ich umiejętności.

 • Niezawodny

 

Mechanizm sprawdzający Level Test opiera się na zaawansowanych algorytmach sztucznej inteligencji (AI), wykorzystywanych również w ocenie prestiżowych egzaminów certyfikowanych PTE Academic, uznawanych na całym świecie przez uczelnie wyższe, pracodawców, a także krajowe władze oświatowe wielu państw.

 

Oznacza to obiektywne, spójne wyniki, całkowicie wolne od ludzkich błędów i uprzedzeń.

 • Precyzyjne określenie poziomu ucznia

 

Ocena poziomu każdego kandydata przedstawiana jest dwutorowo w odniesieniu do:

 • skali CEFR w rozbiciu na 10 poziomów (<A1; A1; A2; A2+; B1; B1+; B2; B2+; C1; C2)
 • szczegółowej skali GSE (Global Scale of English)
 • Szczegółowy raport indywidualny oceny poziomu umiejętności

 

Uzyskany raport oprócz określenia oceny ogólnego, uśrednionego poziomu umiejętności językowych u danego ucznia, zawiera również szczegółowy opis posiadanych umiejętności dla każdej z 4 kompetencji językowych osobno.

 

Każda (oceniana osobno) kompetencja językowa zestawiana jest z ogólnym wynikiem testu, dzięki czemu możemy dodatkowo poznać mocne i słabe strony każdego ucznia.

 • Szczegółowy raport grupowy

 

Istnieje możliwość podziału rekrutowanych kandydatów na dowolną ilość grup, w ramach których nauczyciel oprócz indywidualnych raportów otrzyma również grupowe podsumowanie wyników.

 

W raporcie grupowym znajduje się:

 • mapa gęstości pokazująca, które poziomy w skali CEFR mają największe stężenie uczniów w obrębie grupy oraz podaje uśredniony poziom danej grupy
 • szczegółowe, procentowe podsumowanie ogólnych wyników grupy w rozbiciu na 10 poziomów w skali CEFR, z możliwością podglądu danych kandydatów osiągających wyniki na poszczególnych poziomach.

Zadaj pytanie

1 KROK

2 KROK

3 KROK

Wysyłanie formularza...

Wystąpił błąd na serwerze.

Otrzymano formularz

powrót do strony głównej

Bella – Centrum Edukacji

Aleksandra Kochańska

 

ul. Modra 23

71-220 Szczecin

NIP: 852-248-16-75

Regon: 320940882

PTE Centre Number: 85996

LCCI Centre Code: POLA121